برآورد رفتار شهروندی سازمانی از طریق ایجاد هوش هیجانی

سال انتشار :2017

تعداد صفحات فارسی : 19

تعداد صفحات انگلیسی : 22

هدف : هدف مطالعه حاضر شناسایی روابط ابعاد هوش هیجانی (EI) با رفتار شهروندی سازمانی (OCB) است. هوش هیجانی شامل توانایی تشخیص و بیان احساسات در میان افراد و دیگران در محل کار می باشد . توانایی های احساسی را می توان برای افزایش توانایی فرد در این زمینه خاص که می تواند OCB بهتر را نمایش دهد، مورد استفاده قرار داد .

طراحی / روش شناسی / رویکرد: روابط هوش هیجانی و اجزای آن با رفتار شهروندی سازمانی در میان کارکنانی که در حال کار در بانک های تجاری مالزی هستند در مقاله حاضر بررسی می شوند . داده ها از 293 کارمند از 10 بانک تجاری واقع در شبه جزیره مالزی جمع آوری شده اند .

یافته ها و اصالت / ارزش : روش مدل سازی معادلات ساختاری (SEM) برای این مطالعه مورد استفاده قرار گرفته است و مشخص گردید که هوش هیجانی کارکنان نقش بزرگی برای ارتقای رفتار شهروندی آنها در سازمان می باشد. سه مولفه EI عبارتند از استفاده از احساسات ، ارزيابي هيجان و تنظيم هيجان، تأثير زيادي بر رفتار شهروندي سازماني دارند.

محدودیت های تحقیق / مفاهیم : محققان می توانند برنامه تحقیقاتی جدیدی را برای شناسایی ماهیت اثرات آن بر عملکرد کارکنان ایجاد کنند که می تواند هدف نهایی سازمان را تقویت کند.

پیامدهای عملی:   این موضوع از طریق یافته های این مطالعه تجربی تأیید شده است که تحقیق حاضر به طور کم و بیش ارزیابی کرده است و دانش جدیدی در مورد اثرات هوش هیجانی کارکنان و نحوه ارتباط آنها با OCB خود ایجاد کرده است. شواهد تجربی از یافته های این مطالعه می تواند به پیشرفت دانش فعلی در زمینه مدیریت سازمانی و بخش صنعتی با نشان دادن اثرات متمایز ابعاد هوش هیجانی در OCB کمک کند.

پیامدهای اجتماعی: مطالعه حاضر از ظرفیتی برخوردار بوده است تا آگاهی مدیران مربوط به استخدام افراد را از نظر هوش هیجانی ارتقاء بخشد . افرادی که از فرهنگ های مختلف با سطح بالایی از رفتار شهروندی می توانند کار را بپذیرند.

 


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 15,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
4file_1887748_3914.zip713.9k

تشخیص بیماری قلبی بر اساس منطق فازی رسانه ای

سال انتشار : 2017 تعداد صفحات فارسی : 40 تعداد صفحات انگلیسی : 10 فمرت : word چکیده منطق فازی رسانه ای یک رویکردی است که قادر به پرداختن به اطلاعات ناهماهنگ در ارایه راه حل در زمانی می باشد که یک تضاد وجود دارد . هدف مقاله حاضر این است تا سیستم خبره بر اساس این نوع منطق فازی طراحی نماید تا بیماری قلبی احتمالی بیمار را تشخیص دهد.  سیستم پیشنهادی ما در واقع توسعه کنترل کننده منطق فاز ...

توضیحات بیشتر - دانلود 17,000 تومان

تجزیه و تحلیل عددی و آزمایشی تنش های باقی مانده و کرنش های القاء شده در طول خمش سرد پلیت های فولادی ضخیم

تعداد صفحات انگلیسی : 12 تعداد صفحات فارسی : 27 سال انتشار :2017 فرمت : word چکیده تجزیه و تحلیل عددی و آزمایشی تنش های باقی مانده و کرنش های القاء شده در طول خمش سرد پلیت های فولادی ضخیم در مقاله حاضر ارایه می گردد . تکنیک خمش سرد به طور گسترده ای در کشتی سازی و صنعت سواحل دور استفاده می گردد و لذا آگاهی در مورد تغییرات در مشخصه های ماده القاء شده در طول فرآیند ساخت فلزی حایز اهمیت است ...

توضیحات بیشتر - دانلود 15,000 تومان