برآورد رفتار شهروندی سازمانی از طریق ایجاد هوش هیجانی

سال انتشار :2017

تعداد صفحات فارسی : 19

تعداد صفحات انگلیسی : 22

هدف : هدف مطالعه حاضر شناسایی روابط ابعاد هوش هیجانی (EI) با رفتار شهروندی سازمانی (OCB) است. هوش هیجانی شامل توانایی تشخیص و بیان احساسات در میان افراد و دیگران در محل کار می باشد . توانایی های احساسی را می توان برای افزایش توانایی فرد در این زمینه خاص که می تواند OCB بهتر را نمایش دهد، مورد استفاده قرار داد .

طراحی / روش شناسی / رویکرد: روابط هوش هیجانی و اجزای آن با رفتار شهروندی سازمانی در میان کارکنانی که در حال کار در بانک های تجاری مالزی هستند در مقاله حاضر بررسی می شوند . داده ها از 293 کارمند از 10 بانک تجاری واقع در شبه جزیره مالزی جمع آوری شده اند .

یافته ها و اصالت / ارزش : روش مدل سازی معادلات ساختاری (SEM) برای این مطالعه مورد استفاده قرار گرفته است و مشخص گردید که هوش هیجانی کارکنان نقش بزرگی برای ارتقای رفتار شهروندی آنها در سازمان می باشد. سه مولفه EI عبارتند از استفاده از احساسات ، ارزيابي هيجان و تنظيم هيجان، تأثير زيادي بر رفتار شهروندي سازماني دارند.

محدودیت های تحقیق / مفاهیم : محققان می توانند برنامه تحقیقاتی جدیدی را برای شناسایی ماهیت اثرات آن بر عملکرد کارکنان ایجاد کنند که می تواند هدف نهایی سازمان را تقویت کند.

پیامدهای عملی:   این موضوع از طریق یافته های این مطالعه تجربی تأیید شده است که تحقیق حاضر به طور کم و بیش ارزیابی کرده است و دانش جدیدی در مورد اثرات هوش هیجانی کارکنان و نحوه ارتباط آنها با OCB خود ایجاد کرده است. شواهد تجربی از یافته های این مطالعه می تواند به پیشرفت دانش فعلی در زمینه مدیریت سازمانی و بخش صنعتی با نشان دادن اثرات متمایز ابعاد هوش هیجانی در OCB کمک کند.

پیامدهای اجتماعی: مطالعه حاضر از ظرفیتی برخوردار بوده است تا آگاهی مدیران مربوط به استخدام افراد را از نظر هوش هیجانی ارتقاء بخشد . افرادی که از فرهنگ های مختلف با سطح بالایی از رفتار شهروندی می توانند کار را بپذیرند.

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 15,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
4file_1887748_3914.zip713.9k